ArfBot Nedir?

ArfBot.com © çocuklar ve ruhu hala çocuk olanlar için tasarlanmış akıllı arama motorudur. Çocukların ve gençlerin dilinden iyi anlayan karakterimiz ArfBot, filtreleme yöntemi ile aramalarda daima öğretici, eğlenceli, merak uyandıran ve güvenli sonuçları gösterir.

Çocuklara uygun olmayan içerikleri algılar.

ArfBot baskıcı bir şekilde kontrol etmez, uygun olana yönlendirir.  ArfBot yetişkinlere uygun olan içerikleri algılayarak ve çocukları onlara uygun web sayfalarına yönlendirir.

Çocuklar için Web’deki doğru bilgileri daima bulur.

Bir çocuğun yetişkinlerin dünyasına uygun bir ortamda aradığını bulabilmesi kolay değildir. ArfBot çocuklar için ilginç olmayan web sayfaları yerine arama sonuçlarında onların işlerine yarayacak sonuçları gösterir.

ArfBot ne yapar?

 1. Şiddet içeren ve müstehcen içerikleri engeller.
 2. Filtreleme yöntemi sayesinde zaman içinde sonuçları iyileştirir.
 3. Özellikle çocuklar için yazılmış web sitelerinde aramalar yapar.
 4. Google SafeSearch güvenli arama teknolojisi ile ek filtreleme katmanı sağlar.
 5. Sık sorulan soruları ve  aramaları sezgisel olarak tamamlar.

ArfBot’un arama sonuçlarında hangi kategoriler var?

 1. Tüm Sonuçlar (Web)
 2. Görsel Sonuçlar
 3. Videolar
 4. Oyunlar
 5. Haberler
 6. İngilizce
 7. Müzik
 8. Spor
 9. Ansiklopedi
 10. Tüm Dersler
 11. Sıralama Ölçütü: Tarih

Kategorilerle ilgili detayları görmek için aşağıya devam ediniz ⬇️

1.Tüm Sonuçlar (Web)

Bu kategoride ArfBot, ziyaretçilerin aradıklarını hızlı bulmalarını sağlamak için, özenle seçilmiş web siteleri arasından en alakalı arama sonuçlarını sunar. Sağ tarafta bulunan ``Sıralama Ölçütü: Görüntüleme`` sekmesi tüm web sonuçları arasından alaka düzeyi en yüksek olanları önce görüntülemek için kullanılır.

Çocuklara Özel Akıllı Arama Motoru Arfbot

2.Görsel

ArfBot arama motorunda siteler resim içeriyorsa görsel arama etkinleştirilir. ArfBot, resim sonuçlarını web sonuçlarından ayrı, bu kategoride sunar.

Çocuklara Özel Akıllı Arama Motoru Arfbot

3.Video

Video kategorisinde ArfBot, ziyaretçileri için güvenli, eğlenceli, öğretici, derslere yardımcı, ödevlere katkı sağlayan, bilgi veren, merak uyandıran ve dikkatle seçilmiş video sonuçlarını sunar.

Çocuklara Özel Akıllı Arama Motoru Arfbot

4.Oyun

ArfBot, oyun temelli öğrenmeye tamamen inanır! Oyun, insanlık tarihi kadar eskidir. Bu durum oyunun bir ihtiyaç olduğunu bizlere göstermektedir. Oyun kategorisinde özenle seçilmiş eğlenceli ve öğretici sonuçlar mevcuttur.

Çocuklara Özel Akıllı Arama Motoru Arfbot

5.Haber

Pozitif, bilimsel, üreten, dönüştüren, destekleyen... kısacası çocuklar için gerekli tüm haberler bu kategorideki arama sonuçlarında mevcuttur.

Çocuklara Özel Akıllı Arama Motoru Arfbot

6.İngilizce

ArfBot yalnızca Türkçe dilinde sonuçlar sunmaz. İngilizce güvenilir ve bilimsel tüm kaynaklar da ArfBot arama sonuçlarında, bu kategoride mevcuttur.

Çocuklara Özel Akıllı Arama Motoru Arfbot

7.Müzik

Biraz eğlenmeye ne dersiniz? Müzik gerçekten de ruhun gıdasıdır. Bu kategoride ArfBot ziyaretçilerine tüm dünyadan radyo kanalları ve şarkılarla müzik ziyafeti sunar.

Çocuklara Özel Akıllı Arama Motoru Arfbot

8.Spor

Sıkıcı bir arama motoru olma gibi bir niyetimiz yok! Tabi ki ArfBot da spor müsabakalarını takip ediyor. Bu sebeple ArfBot tüm dünyadaki spor müsabakalarına ait sonuçları ve haberleri Spor kategorisinde ziyaretçilerine sunar. Ayrıca Spor kategorisinde ArfBot ziyaretçilerini spora yönlendirmek için gayret de gösterir.

Çocuklara Özel Akıllı Arama Motoru Arfbot

9.Ansiklopedi

ArfBot, ziyaretçileri için güvenli ve faydalı bir internet ansiklopedisi olmakta kararlıdır. Ansiklopedi kategorisinde ArfBot hem kayıtlı yazarların yorumlarını içeren katılımcı sözlükleri hem de çocuklar için oluşturulmuş bağımsız ansiklopedileri ziyaretçilerine sunar.

Çocuklara Özel Akıllı Arama Motoru

10.Tüm Dersler

Bir arama motoru ödevlere ve derslere yardım edebilir mi? ArfBot bu konuda ziyaretçilerini fazlasıyla şaşırtacak! Bu kategoride tüm derslere yardımcı olacak özenle seçilmiş arama sonuçları mevcuttur.

Çocuklara Özel Akıllı Arama Motoru Arfbot

11.Sıralama Ölçütü: Tarih

Sırala Ölçütü: Görüntüleme'den farklı olarak ArfBot, bu sekmenin seçilmesi halinde ziyaretçilerine en yakın tarihten başlamak üzere arama sonuçlarını sunar.

Çocuklara Özel Akıllı Arama Motoru Arfbot

ArfBot Nasıl Tasarlanmıştır?

1) Çocuklar İçin Güvenli Arama

Çocuklara uygun olmayan içeriğe sahip siteler filtrelendiği için, ArfBot’un arama sonuçlarında görünen siteler çocuk dostu gereksinimleri karşılar.

2) Çocuklara Yönelik Sonuçlar

Aşağıdaki sıralama ArfBot’un her bir sorgu için (gösterilen sırayla) nasıl sonuç sunduğunu açıklar.

 • İlk olarak; çocuklar için özel olarak yazılmış güvenli siteler ve sayfalar ArfBot editörleri tarafından seçilir ve kontrol edilir.
 • Sonra; özellikle çocuklar için yazılmayan ancak içeriği çocuklara uygun, çocukların anlaması kolay, güvenli siteler ArfBot editörleri tarafından seçilir ve kontrol edilir.
 • En son; yetişkinler için yazılmış ve ya çocuklara uygun olmayan siteler Google Güvenli Arama tarafından filtrelenir.

3) Çocuklara Yönelik Resimler

ArfBot arama sonuçlarının çoğu resimler (thumbnail) ile gösterilir. Resimler sonuçların taranmasını, aralarında ayrım yapılmasını ve sorguya en uygun sonuçların tıklanmasını kolaylaştırır. Küçük resimler görsel ipuçları işlevi görür ve yetişkinler kadar hızlı okumadıkları için özellikle çocuklar için faydalıdır.

4) Çocuklara Özel Büyük Yazı Tipi

ArfBot arama sonuçlarındaki büyük yazı tipi, yetişkinler için oluşturulmuş arama motorlarından farklı olarak çocuklar için daha iyi okunabilirlik sağlar.

5) Gizlilik

Kişisel olarak tanımlanabilir herhangi bir bilgi toplamıyoruz ve loglar 24 saatte bir siliniyor. Lütfen gizlilik bildirimimizin tamamını buradan okuyun .

TR: Arfbot, Google Güvenli Arama tarafından desteklenmektedir ancak Google LLC ile ilişkili değildir.

EN: Arfbot is powered by Google Safe Search but is not affiliated with Google LLC.

Çocuklara Özel Akıllı Arama Motoru Arfbot
arfbotHakkımızda